תריסים, חלונות ורשתות
תריסים, חלונות ורשתות מזמינים בחלונות פלוס!

התקנת תריס גלילה

מתכננים להתקין תריס גלילה חדש בבית? כדאי שתבחרו בבעל מקצוע מיומן ומקצועי שיבצע את העבודה כמו שצריך. השאירו פנייה וקבלו הצעות מחיר מעד שלושה מתקינים באזור מגוריכם.

התקנת תריס גלילה במחירים מעולים

תריס גלילה נחשב לאחד מהתריסים הנפוצים ביותר בישראל. בבתים רבים בארץ ניתן למצוא תריס חשמלי ביציאה אל הגינה או אל שטח המרפסת, כמו גם תריסי גלילה ידניים אשר מופעלים בעזרת משיכה של רצועה בצדו של התריס המאפשרת שליטה נוחה בכמות האור והאוויר שאנו מכניסים אל תוך שטח הבית.

התקנת תריס גלילה צריכה להתבצע על ידי גורם מקצועי ומיומן בעל כלי העבודה המתאימים לביצוע המלאכה מאחר ומדובר בעבודה פיזית מורכבת. את התריס עצמו נדרש להעלות אל תוך ארגז עליון בו הוא ממוקם ויש לחברו בצורה נכונה אל תופסנים מיוחדים שמחזיקים אותו בעת שאנו מבצעים את פעולת הגלילה למעלה ולמטה.

התקנת תריס גלילה

התקנה של תריס גלילה ידני או חשמלי

ניתן לבחור כיום בין מנגנון הפעלה ידני של התריס, אשר בו אנו מושכים רצועה מבד אשר מותקנת בצידו של התריס או בגרסה החשמלית אשר משלבת מערכת מורכבת יותר הפועלת באמצעות מנוע חשמלי שמגלגל את התריס מטה ומעלה בעת לחיצה על הכפתור בשלט רחוק.

חשוב לדעת שכאשר הולכים על האופציה החשמלית, עשויות להתרחש תקלות בתריס החשמלי שיעלו לא מעט כסף החל מפעולת החלפה של מנוע תקול בתריס ועד לתיקון קצרים שנוצרו בעקבות פגיעת שלבי התריס בחיווט הממוקם בתוך הארגז.

כמה עולה להתקין תריס גלילה?

מחיר התקנה של תריס גלילה ידני נע בין 300 ש"ח ל- 500 ש"ח למטר רבוע כאשר ההתקנה כוללת גם את החומרים והחלקים השונים בתריס לרבות התופסנים, הרצועה שבעזרתה מעלים ומורידים את התריס וגם המתלים אשר תופסים אותו. במידה ואתם מעוניינים לבצע הרכבת תריס חשמלי, המחיר כבר יקר יותר ולרוב ינוע סביב ה1,000 ש"ח (כולל המנוע) בהתאם לגודל התריס והיצרן שתבחרו.

כמה עולה להתקין תריס גלילה?

כמה עולה להתקין תריס גלילה?: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

מה הם יתרונותיו של תריס הגלילה?

  • מאפשר שליטה בכמות האור: לתריסי גלילה יש גם מצבי ביניים אשר מאפשרים כמובן פתיחה חלקית בה אנו מכניסים כמות קטנה של אור. ניתן לשלוט בצורה קלה ונוחה בכמות האור הנכנסת על ידי הרמה או הורדה של התריס, בניגוד לתריסים מסוגים אחרים בהם לא תמיד ניתן לשלוט בכמות האור הנכנסת בצורה מקיפה. 

  • עיצוב חדשני ומודרני: תריסי גלילה הם לא רק נוחים ופרקטיים אלא גם מאוד נקיים ואלגנטיים מבחינת העיצוב. לא פלא שמעצבי פנים רבים בוחרים בתריסי גלילה כאופציה המועדפת לחלונות וגם לפתח היציאה אל המרפסת או החצר של הבית.

  • אפשרות לשליטה חכמה: כפי שכבר ציינו קודם לכן, ניתן לחבר את התריסי הגלילה למנגנון חשמלי ואף לשלוט בהם בעזרת אפליקציות מיוחדות מהנייד, כדאי להתייעץ בנושא עם טכנאי תריסים חשמליים

  • עוזר לווסת את הטמפרטורה בבית: בימי הקיץ החמים, ניתן לסגור מעט את התריס על מנת למנוע כניסה של השמש החזקה מבחוץ ובימים גשומים ניתן להוריד את התריס באופן מוחלט וליהנות מסגירה הרמטית שמונעת גם טפטוף על רשת החלון או על הזכוכית.

כיצד לבחור מתקין תריסים מקצועי ומומלץ?

על מנת להבטיח שאתם בידיים טובות בעת ההתקנה, חפשו בראש ובראשונה המלצות חיוביות על בעל המקצוע. חשוב לדעת שלקוחות התנסו בשירות ויצאו מרוצים. בנוסף, וודאו שבעל המקצוע מקפיד להשתמש בכלי מדידה שונים כמו מטר או אפילו פלס על מנת להבטיח שההתקנה שמתבצעת תהיה מקצועית ושהכל יותקן בצורה ישרה. אלמנט נוסף שיש לבחון הוא כמובן המחיר - אם המחיר נראה לכם נמוך בצורה משמעותית, ייתכן שאתם מקבלים תריס מתוצרת סין שעשוי להיות איכותית הרבה פחות. כמו כן אם המחיר גבוה מהממוצע בשוק, הדבר צריך להדליק אצלכם נורה אדומה.

התקנת תריס גלילה חשמלי

סוגי תריסי גלילה נפוצים:

פרט להבדל שהצגנו קודם לכן בין תריס ידני לתריס חשמלי, כדאי שתדעו שיש גם הבדלים בסוגי השלבים בתריסי הגלילה. להלן הסוגים הנפוצים:

תריס עשוי פלסטיק: מדובר בתריס שמתאים גם לחלונות וגם לפתחים גדולים יותר כמו דלתות. כיום כבר פחות משתמשים בשלבי הפלסטיק מאחר ובשל המחיר המעט זהה לשלב המוקצף, הוא מקבל עדיפות בשל האיכויות של הפוליאוריטן שעולים על חומר הפלסטיק.

תריס גלילה מוקצף: זול יותר מהתריס המשוך, עשוי מפוליאוריטן מוקצף. חומר זה נחשב לפחות איכותי והוא עשוי להישבר על הזמן.

תריס משוך: תריס אשר עשוי משלבים של אלומיניום. מדובר בשלבים כבדים יחסית על אף העובדה שהם חלולים מבפנים. בדרך כלל נבחר בשלבים משוכים כאשר יש חשש מפני פריצות בקומות תחתונות או בתים פרטיים.

מחפשים תריס גלילה מסוים? לחצו למידע נוסף

שאלות נפוצות בנוגע להתקנת תריסי גלילה

ברצוני להתקין תריס ידני, האם יהיה ניתן להפוך אותו בהמשך לחשמלי?

ברוב המקרים כן. ניתן לשדרג תריס ידני לחשמלי ולשלב בו מנוע, מפסק ומקלט. יחד עם זאת, מומלץ להתייעץ עם בעל המקצוע מאחר וכל מקרה לגופו והמצב עשוי להשתנות בהתאם לסוג תריס הגלילה הקיים אצלך.


האם תריס גלילה מגן מפני פריצות?

הוא בהחלט מרחיק הרבה פעמים את הפורצים אשר מעדיפים להימנע מההתעסקות המורכבת עם פריצת התריס. יחד עם זאת, יש פתרונות מתאימים יותר להגנה מפני פורצים כמו למשל התקנת תריס סורג חשמלי שעשוי מפלדה ומשלב מנגנון נעילה.


איך שומרים על תחזוקה של תריס גלילה?

הקפידו להזיז חפצים שעשויים לחסום את ירידתו התקינה של התריס ולהרוס את המנוע. כמו כן מומלץ לנקות את התריס עם סמרטוט לח ולהסיר ממנו אבק ושאריות לכלוך אחת לכמה חודשים.