תריסים, חלונות ורשתות
תריסים, חלונות ורשתות מזמינים בחלונות פלוס!

החלפת מנוע לתריס חשמלי

התריס החשמלי לא מגיב? מקצר? אולי הוא לא מצליח לעלות? כל אלה ועוד הם סימנים לכך שצריכים להזמין טכנאי להחלפת מנוע לתריס חשמלי. בעמוד תראו מה המחיר של העבודה, איזה מנוע חדש מומלץ לכם לקנות ותוכלו להשוות בין טכנאי תריסים בעיר שלכם. בנוסף תראו את הטיפים שלנו לשמירה על המנוע החדש לאורך זמן.

החלפת מנוע לתריס חשמלי - בקצרה

אם אין לכם זמן לרדת יותר מדי לפרטים - אלו הדברים החשובים:

 

לא רוצים לקרוא הכל? חשוב שתדעו:

 

מה המחיר?

 

 

800 - 2,000 ש"ח (בהתאם למשקל המנוע)

 

 

איזה מנוע מומלץ לתריס חשמלי?

 

 

1. סומפי

2. ג'ולי

3. אסא

 

 

מה לגבי אחריות?

 

 

5 שנים למנועים שציינו

 

 

איך לוודא שטכנאי התריסים הגון?

 

 

ודאו שיש מדבקה על האחריות, מנוע חדש

 

החלפת מנוע לתריס חשמלי - מתי נצטרך?

ישנן הרבה תקלות בתריסים חשמליים, בווא נראה מתי נדרשת החלפת מנוע לתריס חשמלי:

 • תריס מקצר: בדרך כלל כשהתריס החשמלי מקצר הסיבה היא כי הכבל החשמלי הפנימי של המנוע נקרע. בחלק מהמנועים יהיה ניתן לתקן את התקלה, אבל ברוב המקרים תצטרכו להחליף.
   
 • תריס מזמזם: אם התריס שלכם מזמזם רוב הסיכויים שתצטרכו להזמין טכנאי תריסים, כי החלפת המנוע היא כנראה הצעד הבא שלכם. ייתכן והבעיה היא בעיה חשמלית ובמקרה הזה צריך להזמין חשמלאי, אבל ברוב המקרים מדובר בבלאי של המנוע.
   
 • תריס לא עוצר בירידה: אתם אומרים לו לעצור אבל התריס ממשיך לרדת? במקרה הזה כמעט תמיד הבעיה היא במנוע. הבעיה יכולה להיות בגלל מנוע לא מכוון או בגלל תקלה אחרת במנוע. אם המנוע כבר אצלכם כמה שנים כנראה שזה הסימן להחליף אותו.
   
 • תריס לא מגיב: אם התריס לא מגיב גם בדרך כלל הבעיה היא במנוע. במיוחד אם המנוע גם לא עושה שום קולות. בדרך כלל מה שקרה הוא שהמנוע הלך לעולמו אבל ייתכן גם שזה בגלל חוט חשמל פנימי שנקרע. אם יש לכם מנוע של סומפי כדאי לדעת שכן ניתן להחליף את הכבלים האלו מבלי להחליף את כל המנוע, אבל אם לא אז לרוב אין מנוס מהחלפת המנוע כולו.
   
 • תריס מתקשה לעלות: אם אתם לוחצים שהוא יעלה והמנוע מנסה ומנסה אבל מתקשה להרים את התריס זה סימן לעייפות החומר. במקרה הזה תצטרכו להזמין טכנאי לצורך החלפת המנוע של התריס החשמלי.
   
 • תריס מחליק למטה: אתם לא עושים כלום ופתאום התריס החשמלי נופל בבת אחת הבעיה היא כמעט תמיד במנוע. לרוב היא תהיה בגלגלי השיניים, אבל לא תמיד.

 

מנוע לתריס חשמלי

מחיר החלפת מנוע לתריס חשמלי

מחיר החלפת מנוע לתריס חשמלי הוא 800 - 2,000 ש"ח. מחיר החלפת מנוע 40 ק"ג הוא 800 - 1,100 ש"ח, מחיר החלפת מנוע 80 ק"ג הוא 1,100 - 1,600 ש"ח ומחיר החלפת מנוע 160 ק"ג הוא 1,600 - 2,000 ק"ג. המחיר כולל את המנוע ואת העבודה אבל לא כולל מע"מ.

 

מחיר ממוצע עבור החלפת מנוע לתריס החשמלי

מחיר ממוצע עבור החלפת מנוע לתריס החשמלי: 1400 ₪

טווח מחיר גבוה 2000 ₪

טווח מחיר נמוך 800 ₪

השוו מחירים וחסכו במחיר החלפת מנוע לתריס חשמלי

מחיר החלפת מנוע לתריס חשמלי הוא לא קבוע והוא משתנה בין גודל מנוע אחד לאחר וגם בין טכנאי תריסים אחד לאחר. לא כל טכנאי תריסים יקח לכם מחיר זהה עבודה החלפת המנוע ולכן מומלץ לקבל מספר הצעות מחיר. עם השוואת מחירים תוכלו לחסוך עד 39% במחיר העבודה. התקשרו או השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו עד 3 הצעות מחיר מטכנאי תריסים בעיר שלכם וחסכו במחיר.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8903677

איך מחליפים מנוע לתריס חשמלי?

מתלבטים איך להחליף מנוע לתריס חשמלי? ראשית חשוב לציין שמומלץ להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע וזאת מאחר וחיבור המנוע דורש עבודה עם חשמל והתקנה לא מקצועית עשויה לגרום לנזקים לתריס שלכם וגם לקצרים במערכת החשמל של הבית.

על מנת להחליף את המנוע נדרש לנתק תחילה את זרם החשמל המגיע אל התריס, לפתוח את ארגז התריס הממוקם בחלקו העליון, לנתק את היחידה בה ממוקם המנוע, לשלוף את המנוע הישן ולהחליפו בחדש. לאחר ההחלפה נדרש לבצע את החיבורים של המנוע אל החשמל, לסגור את הארגז ולהחזיר את זרם החשמל.

צריכים עזרה בבחירת מנוע לתריס חשמלי?

התאמת מנוע לתריס חשמלי יכולה להיות מעט מורכבת, אבל אנחנו בחלונות פלוס כאן כדי לעזור לכם לוודא שאתם יודעים בדיוק איזה מנוע אתם צריכים שיתאים לתריס שלכם וישאר איתכם לאורך זמן. יש כמה שלבים להחלטה:

 1. עם או בלי שלט: ההחלטה הראשונה שאתם צריכים להחליט היא האם אתם מעדיפים שיהיה מתג על יד התריס שדרכו תוכלו לשלוט בתריס. שימו לב שאם תרצו שהמנוע יעצור את התריס באמצע במקרה שהוא נתקל בחפץ תצטרכו להוסיף קצת במחיר לחיישן. לעומת זאת יש את האפשרות של שלט שתוכלו לתפעל בעצמכם. הוא מגיע עם חיישן של עצירה אם הוא רואה חפץ, אבל המחיר שלו יותר גבוה. הוא יכול להיות יותר נוח, רק אל תאבדו את השלט.
   
 2. המותג: יש הרבה מותגים שמציעים מנועים לתריסים חשמליים. ההמלצה של פורטל חלונות פלוס היא לבחור במנוע של סומפי, ג'ולי או אסא (בסדר הזה) בגלל העמידות שלהם לאורך זמן והאחריות. בנוסף אם יש לכם מנוע של סומפי יש לפעמים את האפשרות לתקן אותו ולא תמיד להחליף.
   
 3. המשקל: נושא המשקל של המנוע לא בהכרח יהיה שימושי לכם כי טכנאי התריסים יעשה את החישוב בעצמו. עם זאת אם אתם רוצים להבין כמה אמורה לעלות החלפת המנוע לתריס החשמלי שלכם (כמו שאמרנו זה משתנה בהתאם למשקל) או סתם כי מעניין אתכם לדעת איך זה עובד אז ככה: החישוב הוא רוחב התריס X אורך התריס X משקל החומר. כמה שוקל החומר של התריס שלכם?

 

סוג תריס כמה שוקל מ"ר?
תריס מוקצף 4 - 5.5 ק"ג
שלב אור משוך 9 - 10 ק"ג
אלומיניום משוך 9 - 13 ק"ג

אחריות על החלפת מנוע לתריס חשמלי

עבור החלפת מנוע לתריס חשמלי תקבלו אחריות של 5 שנים עבור מנועים אירופאים או ישראליים, לדוגמה ג'ולי, אסא או סומפי. אם תרכשו מנועים סיניים תקבלו בדרך כלל אחריות של שנה. בכל מקרה ודאו שהמנוע הוא חדש ואתם מקבלים את תעודת האחריות ושומרים עליה היטב.

 

כמה אחריות נהוג לקבל על מנוע לתריס חשמלי?
5 שנות אחריות (מנוע אירופאי) שנה אחריות (מנוע סיני)
גרף תקופת אחריות
⚠️ בעלי המקצוע אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

החלפתם את המנוע - עכשיו שמרו על התריס

החלפת מנוע לתריס חשמלי היא עבודה יחסית יקרה, לכן מאוד חשוב לשמור על המנוע והתריס אחרי שעשיתם אותה. איך עושים את זה?

 • שמנו את המסילות: אחרי שאתם מנקים את המסילות אחת לכמה חודשים כי אתם שומרים טוב על התריס שלכם ולא מתעצלים בכלל דאגו לשמן טיפה את המסילות כדי לעזור להן להחליק בצורה יותר טובה. שימו לב לא לשמן את המנוע, הוא עושה עבודה טובה ולא צריך את העזרה שלכם - רק את המסילות.
   
 • רהיטים טובים באמצע הדרך: התחלתם להוריד את התריס ואז נשאר שם איזה רהיט או כיסא שמונע ממנו לרדת. זה למעשה לא טוב לתריס ולמנוע כי הוא מנסה לדחוף חזק ולא מצליח. כשאתם מורידים ודאו שאין שום רהיטים שחוסמים את התריס.
   
 • אל תמשכו לבד: גם אם איבדתם את השלט או שהמתג נראה לכם מאוד רחוק, עדיין אל תנסו למשוך את התריס לבד עם הידיים. זה יכול להוציא אותו מאיזון ובסופו של דבר להיתקע.

שאלות נפוצות על החלפת מנוע לתריס חשמלי?

מה הוא אורך השנים הממוצע של מנוע תריס סטנדרטי?

משך חייו של המנוע משתנה מיצרן ליצרן. מנוע של חברות פשוטות במחיר זול יחזיק בממוצע כ-4 שנים בעוד מנועים איכותיים (וגם יקרים יותר) מחזיקים 10 שנים ואף יותר, מבלי להתקלקל.


תיקון מנוע לתריס חשמלי - מתי ניתן?

לרוב לא ניתן לתקן מנוע חשמלי, רק לפעמים אם התריס לא מגיב ויש לכם מנוע של סומפי.


מה ההספק של מנוע לתריס חשמלי?

הספק של מנוע לתריס חשמלי סטנדרטי של עד 100 ק"ג לרוב יהיה בין 120 - 180 וואט. עם זאת אם יש לכם תריס גדול ההספק של המנוע יכול להגיע גם עד 450 וואט.