תריסים, חלונות ורשתות
תריסים, חלונות ורשתות מזמינים בחלונות פלוס!

תריס חשמלי מקצר

התריס החשמלי גורם לקצרים כל שני וחמישי? מתחת תוכלו לקרוא מדוע הדבר קורה, כיצד ניתן לתקן תריס חשמלי מקצר ע"י הסתייעות בטכנאי תריסים, כיצד לאתר בצורה מהירה וחינמית טכנאי תריסים מוסמכים באזור מגוריכם וגם איך למנוע מהתקלה לחזור בעתיד.

מהן הסיבות לתריס חשמלי מקצר?

יש כמה סיבות עיקריות שמובילות לתריס חשמלי מקצר, נציג אותן מתחת:

 • ניתוק או פגיעה בחוטי החיווט של המנוע - מדובר בתקלה הנפוצה ביותר. לעתים בגלל שיפשוף שלבי התריסים בחוטי החיווט, הדבר עשוי להוביל לחיתוך חלקי עד מלא של החוטים החשמליים הללו שמובילים אנרגיה מהמנוע אל מערכת התריסים, מה שגורם לתריס חשמלי מקצר.
   
 • חדירת נוזלים - במקרים בהם מדובר על ארגז תריס שנמצא בשטח חיצוני של מבנה, הדבר עשוי להוביל לחשיפה למי גשמים או מי ניקוי. ארגזי תריסים מגיעים ברמת אטימות גבוהה אך עם הזמן נוצר בלאי על גומיות האיטום, מה שמוביל לפירצה באיטום ולכניסת מים, הן מהגשם והן משטיפה כללית של שלבי התריסים עם צינור.
   
 • שימוש לא סביר - דעו שגם לחיצה חזקה או מהירה מדי על מתג ההפעלה של תריסים חשמליים, עשוי להוביל לתריס חשמלי שמקצר וזאת מפני שחוטי החיווט והמנוע לא מגיבים טוב להפעלות אינטנסיביות או פתאומיות.
   
 • בלאי טבעי - מערכת תריסים חשמלית מתחילה להראות חולשה בגלל בלאי הרכיבים לאחר 10 שנות פעילות, דבר הגורם לעתים בעיות עם המערכת החשמלית שמובילה לקצרים בחשמל.
   
 • לבירור מידע נוסף על תקלות בתריסים חשמליים.

 

 

תריס חשמלי מקצר

אני מפעיל את התריס ויש קצר בכל הבית, מדוע?

במידה ועצם הפעלה של תריס חשמלי גורמת לקצר רוחבי בבית, הדבר עשוי להצביע על תזוזה של שלבי התריס ממקומם וכתוצאה מכך - פגיעה בחוטי החיווט של המנוע. אין הדבר אומר שיהיה עליכם להחליף את כל המנוע אלא פשוט להסתייע בטכנאי תריסים שיחליף את חוטי החיווט שניזוקו ויבצע חיבור מחודש למנוע התריס. ככל שתתעכבו עם העניין - הדבר עשוי לגרום הרס לא מבוטל למכשירי החשמל האחרים שבביתכם וכמו כן - גם נזק לא מבוטל לתריסים עצמם ולכן - נמליץ לקבוע עם טכנאי תריסים בזמן הקרוב.

 

דחיפות להזמנת טכנאי תריסים:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 2 דחיפות נמוכה

כמה עולה לתקן תריס חשמלי מקצר?

תיקון תריס חשמלי מקצר עשוי לעלות כמחיר ביקור טכנאי תריסים בביתכם, הנע בין 150 - 250 ש"ח וזאת במידה ועל בעל המקצוע רק לסדר את חוטי החיווט החשמליים במקומם, כולל מיקום מחדש של התריסים. במידה וחוטי החיווט נשרפו ויש להחליפם בחדשים - עלות העבודה עשוייה לנוע בין 400 - 550 ש"ח כולל שווי הרכיב וכולל מע"מ. ראו עוד מחירים של תיקון תריסים


מחיר ממוצע לתיקון תריס חשמלי מקצר

מחיר ממוצע לתיקון תריס חשמלי מקצר: 200 ₪

טווח מחיר גבוה 250 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪

במידה והמנוע עצמו נהרס בעקבות הפעלות חוזרות שגרמו לקצרים, דעו שמדובר בעסק יקר אף יותר שנע לרוב בין 1,000 עד 1,700 שקלים, אך קחו בחשבון שבמידה והאחריות על המנוע שהותקן לכם עדיין לא פגה (לרוב על יצרניות אירופאיות וישראליות נהוג לקבל אחריות ל - 5 שנים), תוכלו לחסוך בלא מעט כסף ולבקש מטכנאי התריסים שישיג לכם מנוע חדש מהיצרן ואז כל שתצטרכו לשלם יהיה על פעולת ההחלפה של המנוע לתריס החשמלי ולא על המנוע עצמו.

איך לאתר טכנאי תריסים הגון?

תריס חשמלי מקצר היא בעיה נפוצה בקרב מחזיקי תריסים חשמליים. הדבר עשוי במצטבר הזמן לגרום להרס למערכת התריסים ולמוצרי החשמל שנפגעים בגלל הקצרים בחשמל. חשוב ביותר להיעזר בטכנאי תריסים ע"מ להביא לפתרון הבעיה בצורה מקצועית. כך תזהו מיהו טכנאי תריסים הגון ומי נחשב לחאפר:

 • שאלות - עוד בשלב הטלפון, טכנאי תריסים הגון ומקצועי ידאג לברר כמה שיותר פרטים על התקלה שבגינה אתם זקוקים לשירותיו. הסיבה לכך היא כי כך הוא יוכל להכין את עצמו מבחינת כלים לפני שיגיע אליכם. לעומתו, טכנאי חאפר לרוב לא יקדיש מהזמן שלו לברר על הבעיה אלא פשוט ישאל לכתובת הבית שלכם ויגיע, מפני שאותו פחות מעניין כיצד לפתור את התקלה שגורמת לתריס חשמלי לקצר אלא כיצד הוא יוכל לשים את רגלו בביתכם וכבר להמציא תקלה שעשויה לעלות לכם ביוקר.
   
 • הסמכה - חשוב לציין שתיקון של תריס חשמלי מקצר עשוי לערב עבודה עם חשמל ועל כן, נמליץ לוודא מול טכנאי התריסים אם הוא מחזיק בהכשרה רלוונטית המאשרת לו לעבוד עם רכיבים חשמליים. במקרים בהם אין לו הסמכה לכך, הוא עשוי לצרף אליו גם חשמלאי, דבר שעשוי לייקר את העבודה ולכן צוות חלונות פלוס ממליץ לוודא זאת מולו לפני שאתם נסגרים עליו. 
   
 • חוות דעת - לאחר שתקבלו מפורטל חלונות פלוס 3 שמות של טכנאי תריסים בחינם, תוכלו לחפש על כל אחד מהם באינטרנט ולקרוא חוות דעת וביקורות שהשאירו לקוחות קודמים שנעזרו בשירותם. הדבר יסייע לכם להבין כיצד בעלי המקצוע נוהגים בזמן עבודתם בבית הלקוח וגם את איכות העבודה שהם מספקים.
   
 • השוואת מחירים - פורטל חלונות פלוס מאפשר לכם לברר מחירי תיקון תריס חשמלי שמקצר עוד בשיחת הטלפון מול טכנאי התריסים שקיבלתם מאיתנו, מה שיסייע לכם לבחור במחיר המתאים ביותר עבורכם, מבלי להתפשר על איכות השירות שתקבלו.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-8903677

איך למנוע מתריס חשמלי לקצר בעתיד?

במידה והסתייעתם בטכנאי תריסים או שאתם מתכוונים להזמין אחד, חשוב שתייסמו את הכללים הבאים כדי למנוע בשנית תריס חשמלי מקצר:

 • שימוש - השתדלו לתפעל את התריס בצורה מפוקחת ורגישה. כל שימוש אגרסיבי ולא מבוקר עשוי לגרום לתריסים להתעקל או לצאת מהמסגרת שלהם, מה שלרוב יגרום גם לחיכוך לא רצוי עם חוטי החיווט החשמליים ולקריעתם.
   
 • ניקוי - כאשר אתם באים לנקות תריסים חשמליים, הסתייעו במתלית לחה והמנעו משימוש בזרם מים כלפיי אזור ארגז התריס כדי למנוע ממים לחדור לארגז התריס בצורה מכוונת. דאגו גם לנקות את מסילת התריס מליכלוך ומאובייקטים שעלולים להיגרר מעלה אל התריס ולגרום לו לצאת מאיזון ולפגוע מחוטי החיווט.